top of page
yiranding-yOWUAKYk46Y-unsplash%2520copy_

Straipsniai

Ar galima pakeisti kitą?

Įsimylėjimas - ta paslaptinga trauka, kurios dėka kitame žmoguje žavi viskas: ir tai, kas mums pažįstama (“Jis toks panašus į mane”), ir tai, kas skirtinga (“Juk sako, kad priešybės traukia viena kitą”), ir netgi tai, kas keista ir nelabai suprantama (“Ji tokia paslaptinga…”). Deja, ateina laikas, kai imame kritikuoti ir netgi reikalauti: “Atsižadėk to” ar “Geriau pasimokyk ano”… Kažin, ar to reikia mūsų antrosios pusės tobulėjimui, ar mūsų pačių patogumui?..

Vaikų tuštinimosi sutrikimai

 

Tuštinimasis ir mokymasis naudotis puoduku, nors gal taip ir neatrodo, yra labai stipriai su psichologija susijusi sritis. Pasituštinimas – tai vaiko sugebėjimas pačiam „kažką sukurti“, kurį galima pamatyti ir įvertinti.

Apie liūdnus vaikus

 

Kaip ir suaugusieji, vaikai kartais būna linksmi, kartais – liūdni. Gal tik mums, suaugusiems, atrodo keista, jei vaikas liūdi, nes vaikystė lyg ir asocijuojasi su žodžiais “nerūpestinga”, “džiugi”, “laimingiausias laikotarpis gyvenime” ir panašiai... Todėl nuliūdęs ir susimąstęs vaikas verčia stebėtis ir galvoti, ar jam viskas gerai, kokie rūpesčiai jį užpuolė, o gal jis... serga depresija?

bottom of page